21 Ağustos 2019 Almanca Yeterlik (TestDaF) Sınavı Kayıtları Duyurusu

09.07.2019

21 Ağustos 2019 TestDaF sınavına kayıt işlemleri 17 - 19 Temmuz 2019 tarihleri arasında Yabancı Diller Yüksekokulunda yapılacaktır. Bu sınavın kayıt işlemleri için her öğrenciye randevu günü ve saati verilmeyecektir. Öğrencilerimiz yukarıda belirtilen tarihlerde saat 11:00 - 15:30 arasında Yüksekokulumuzda şahsen ve sadece kendi adına kayıt olabilecek ve kayıt sırasında laboratuvarlarda öğretim görevlileri tarafından teknik yardım alacaktır.
Yaz kursuna devam edecek öğrenciler kayıtlarını yukarıda belirtilen tarihlerde saat 15.30-16.30 arasında yapabilecektir.
24 Haziran 2019 TestDaF sınavına katılmış öğrenciler sahip oldukları TestDaF hesaplarını kullanabilirler. İlk defa kayıt yapacak olan öğrencilerin ise kendilerine gönderilecek olan TestDaF bağlantısını kullanarak yeni hesap oluşturmaları gerekmektedir.
Öğrencilerimiz sınav kayıt işlemlerini belirtilen tarihlerde okulumuza gelmeden de internet ortamında yapabilirler. Ancak, bu durumda kayıt işlemleri sırasında karşılaşılabilecek teknik aksaklıklardan kendileri sorumludur.
Kayıt yapacak olan öğrenciler kayıt işlemi için gerekli olan TAN numarasını ve sınav kayıt bağlantısını yıl içerisinde kayıtlı bulundukları sınıfın öğretim görevlisi ile iletişime geçerek temin edecektir.